Křišťálová pryskyřice od firmy Cléopâtre

V naší nabídce nově naleznete novou značku křišťálové pryskyřice Cleopatra, zároveň s již zavedenou pryskyřicí Gedeo od firmy Pebeo. Rádi bychom Vás s touto novou pryskyřicí seznámili. Křišťálová pryskyřice Cleopatre je k dispozici ve třech druzích, každý druh v několika velikostech.

 Křišťálová pryskyřice Cleopatre Crystal’Glass

crystalglass150Pryskyřice Crystal’Diamond, též označovaná jako Crystal’Glass je klasická křišťálová pryskyřice, která imituje sklo. Po zaschnutí je zcela tvrdá a odolná proti nárazům nebo poškrábání. Podle výrobce je u křišťálové pryskyřice použita moderní metoda výroby, což zajišťuje vysokou odolnost proti žloutnutí pryskyřice a zároveň snížené množství bublinek, které se tvoří při tvrdnutí. Míchá se v poměru 1 díl tvrdidla ke 2 dílům pryskyřice a schne minimálně 24 až 48 hodin. Umožňuje zalévat i silné tvary, až do 10 cm tloušťky. Lze s ní zalévat motivy nebo drobné předměty do lůžek či do forem k výrobě šperků. Pryskyřici lze očistit z pošpiněných ploch a nářadí před tím než zaschne lihem nebo acetonem.

Lůžko s motivem
Pryskyřici Crystal’Glass lze využít pro klasické zalévání motivů do lůžek
Pryskyřice ve formě
Pryskyřici je možné také obarvit a odlévat do klasických i silikonových forem
Špenflíky v pryskyřici
Fantazii při výrobě se meze nekladou a je možné vytvářet originální výrobky
Prsten z pryskyřice
Ve formách je možné vytvářet komponenty do šperků
Dekorace ze skleničky a pryskyřice
Pryskyřice je ideální pro vytváření orgonitů nebo zalévání předmětů jako dekorace, například do skleniček
Závěsy z pryskyřice
Kromě šperků je ve formách možné vyrobit například bytové dekorace

Glazurová pryskyřice Cleopatre Glass’Gel

glassgel150Pryskyřice Glass’Lack, též označovaná jako Glass’Gel je glazurovací křišťálová pryskyřice, která se nanáší v tenké vrstvě. Tato pryskyřice umožní vytvořit lakovaný nebo konkávní 3D vzhled na libovolném předmětu. Pryskyřici je možné nanášet špachtlí nebo štětcem a díky své gelové konzistenci je možné vytvářet až několik milimetrů vysoké hrany bez toho, aniž by pryskyřice stékala. Pryskyřice je velmi lesklá i v tenkých vrstvách a díky tomu je možné vytvářet lesklý povlak na jakémkoliv povrchu, například na výrobcích z polymerových hmot (FIMO ap.), používá se obvykle ve vrstvě 1 – 4 mm. Pryskyřice schne nejméně 12 – 24 hodin a míchá se v poměru 1 díl tvrdila ke 2 dílům pryskyřice. Z nářadí a zašpiněných ploch lze pryskyřici vyčistit před zaschnutím lihem nebo acetonem.

Prsten s pryskyřicí Glass'Gel
Pryskyřice Glass’gel při zalévání ve větší vrstvě vytváří výrazný 3D efekt čočky
Náhrdelník z pryskyřice
Přívěsek s 3D efektem z pryskyřice Glass’Gel
Výrobky z pryskyřice Glass'Gel
Výrazného 3D efektu lze dosáhnout díky gelové konzistenci pryskyřice, která umožňuje vytvářet vysoké hrany při zalévání bez přetečení
Podložka z pryskyřice Glass'Gel
Pryskyřice je zároveň tvrdá a odolná proti poškrábání

Flexibilní pryskyřice Cleopatre Glass’100

glass100150Pryskyřice Glass’Flex, též Glass’100, je flexibilní pryskyřice, která je určena pro nanášení v tenké vrstvě a i po zaschnutí zůstává měkká a ohebná. Využití najde obzvláště při scrapbookingu a podobných aplikací, kdy umožňuje ochránit povrch předmětů, knih nebo alb povrchovou vrstvou pryskyřice a přitom zachovat měkký poddajný povrch, který je příjemný na dotek. Pryskyřice se nanáší ve velmi tenké vrstvě a může být roztírána i štětcem, proto ji lze nanést i na jednotlivý list papíru. Pryskyřice schne alespoň 6 – 12 hodin a míchá se v poměru 3/7 tvrdidla ke 4/7 pryskyřice. Nanáší se ve vrstvě 1 – 4 mm a z nářadí a pošpiněných předmětů se čistí pomocí acetonu nebo lihu před zaschnutím.

Deníček s pryskyřicí GLass'100
Titulní strana deníčku krytá pryskyřicí Glass’100
Miska vytvořená z listu papíru a pryskyřice
Pryskyřici lze nanést i ve velmi tenké vrstvě na papír a vytvořit například misku
Předmět s pryskyřicí Glass'100
Předměty s vrstvou pryskyřice Glass’100 jsou měkké a příjemné na dotek
Srdce s pryskyřicí Glass'100
Pryskyřici Glass’100 lze použít pro lakování různých předmětů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *