FIMO slaví výročí 50 let! Novinky FIMO 2016

Zdá se to až neuvěřitelné, ale hmota FIMO se pod stejným názvem prodává již 50 let! Její původ však sahá ještě dále do historie a to až do roku 1939, kdy byly první předchůdce hmoty objeveny německou výrobkyní panenek Käthe Kruse. První nepodařené experimenty po čase objevila její dcera Sophie Rehbinder-Kruse, které říkali Fifi a i po ní dodnes nese hmota svůj název. Původně byla uvedena na trh pod názvem FIMOIK, který vznikl složením z řezdívky Fifi, Modelliermasse, což je v překladu modelovací hmota a slova Mosaik, neboť hmota byla původně navržena zejména pro výrobu mozaik. V roce 1966 z názvu FIMOIK vznikl dodnes známý a používaný název FIMO. Polymerová hmota tento název používá dodnes, ačkoliv se její produktová řada během uplynulých let značně rozrostla.

K oslavě kulatého výročí byly připraveny speciální retro nostalgické sady, díky kterým je možné zakoupit hmotu FIMO opět o něco výhodněji:

Sada FIMO Soft v plechovém retro boxu

FIMO Retro kovový boxTato sada obsahuje celkem 12 balení hmoty ve standardní velikosti 57 g. Nákupem tak získáte výhodnější cenu na kus hmoty a zároveň praktickou kovovou krabici.

Základní sada retro FIMO Soft s pomůckami

Sada FIMO retro s pomůckamiSada základních barev FIMO s lakem, pracovní podložkou a modelovacím nástrojem. Oproti klasické základní sadě získáte navíc zdarma jeden poloblok (25 g) polymerové hmoty. V sadě je tak 10 barev oproti klasickým 9.

Sada retro FIMO Soft s 24 barvami a tvořítky

Sada FIMO restro s 24 odstínyTato sada s 24 polobloky (25 g) polymerové hmoty oproti klasické sadě navíc zdarma obsahuje 4 tvořítka – vykrajovátka určená pro práci s polymerovou hmotou.

Tyto sady byly vytvořeny speciálně k 50. narozeninám a budou dostupné pouze během roku 2016.

Novinky v sortimentu FIMO 2016

Kromě již zmíněných retro sad společnost Staedtler připravila několik dalších novinek napříč celým sortimentem. Novinky najdeme v řadách Kids, Professional i Soft.

Sada bláznivá zvířátka Tygr a lev FIMO Kids
Sada bláznivá zvířátka Tygr a lev FIMO Kids

V hmotách pro děti FIMO Kids se objevilo několik novinek. Přibyl nový texturovací váleček se vzorem podkov a cihlových zdí, který umožní vytvářet opět nové vzory do hmoty – můžete například postavit stáj i s koňmi. Další novinkou ve výrobcích pro děti jsou dvě sady form&play – středně náročná sada „Mořský svět“, která umožní vymodelovat mořské živočichy jako žraloka, kraba, želvu a mořského koníka a více náročná sada „Piráti“, se kterou můžete s dětmi vyrobit vlastní ostrov pokladů s figurkami pirátů. Úplnou novinkou jsou sady pro výrobu zvířátek v řadě create&play: sada „Opička a žirafa“ a „Tygr a lev„. Zvířátka můžete vyrobit s pomocí žinylkových drátků, které umožní natáčet nohy, ocásky nebo krky, takže je možné zvířátka aranžovat do různých pozic. Můžete například vyzkoušet jak se dělá vlastní stop animace krátkého filmu.

V profesionálním segmentu se objevila jedna novinka v řadě speciálních nástrojů – škrabka kombinovaná se špachtlí a měřítkem. Tento nástroj umožní přesně odměřovat, porcovat a vytvářet vzory do polymerových hmot.

Sada teplých odstínů FIMO Soft
Sada teplých odstínů FIMO Soft

Nejvíce novinek a změn je v řadách FIMO Soft a Effect. Řada Soft má 5 nových odstínů trendy barev – růžovou květovou, vínovou merlot, tyrkysovou petrolejovou, sluneční oranžovou a zelenou limetkovou. K řadě Effect přibyly 4 nové odstíny s perleťovým efektem růžovozlatá perleťová, fialová perleťová, stříbrná perleťová a černá perleťová. V návaznosti na nově přidané barevné odstíny jsou nyní v nabídce i čtyři nové sady, kde můžete zakoupit balení hmoty za výhodnější ceny: sada teplých barev, sada studených barev, sada pastelových „sladkých“ barev a sada třpytivých kouzelných barev.

Černobílá šperková sada FIMO
Černobílá šperková sada FIMO

Pokud rádi vytváříte vlastní šperky, byla inovovány i kompletní sady pro výrobu šperků tak, aby respektovaly aktuální módní trendy. Vybrat si můžete ze čtyř nových druhů – černobílá šperková sada, barevná kostková sada, sada pro výrobu šperků imitujících perly a sada pro výrobu šperků imitujících korál.
Novinky a inovace jsou i mezi nářadím a pomůckami pro tvorbu. Inovován byl teploměr, který má nyní nový design se silikonovým pouzdrem, které snižuje riziko popálení. V nabídce jsou nově rovné nože – čepele k řezání polymerových hmot (dosud byly řezáky dostupné pouze v kombinované sadě). Textury FIMO byly inovovány a jsou nyní dodávány po jednom kusu v balení, což umožnilo snížit cenu za texturu.

Zlaté kovové plátky FIMO
Zlaté kovové plátky FIMO

Za výhodnější cenu nyní můžete zakoupit i kovové plátky. Jak zlaté, tak stříbrné i měděné plátky jsou nyní v nabídce v balení po 10 ks v balení a dokonce za výhodnější cenu než předchozí menší balení!

Doufáme, že se vám přehled novinek pro letošní rok líbil a přejeme vám příjemné tvoření nejen z polymerových hmot!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *